Przewodnik Bierzmowanych

Warto zajrzeć...

Święci i nie tylko… warto zajrzeć

 

Ta część aplikacji zatytułowana Święci i nie tylko… warto zajrzeć zawiera krótkie historie wybranych świętych, ich wypowiedzi i modlitwy, a także wiele innych wskazówek, które pomogą Ci wzrastać w wierze.

Znakiem tej części Przewodnika jest ryba – po grecku ICHTHYS. Poszczególne litery tego słowa tworzą zdanie: IESOUS CHRISTOS THEOU YIOS SOTER – Jezus Chrystus Boga Syn Zbawiciel. Ilekroć zobaczysz ten znak pamiętaj, że to przyznanie się do wiary.

Kim jest dla mnie Jezus

Show more

Content

Kiedy modliliśmy się, przyszedł mi na myśl obraz apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy. Jest to scena, która może nam pomóc w zrozumieniu tego wszystkiego, czego Bóg pragnie tchnąc w nas, dokonać w naszym życiu, w nas i z nami. Tego dnia uczniowie byli zamknięci z obawy. Czuli się zagrożeni ze strony środowiska, które ich prześladowało, które zmuszało ich do pozostawania w małym pomieszczeniu, bezczynnie jakby byli sparaliżowani. Opanował ich lęk. W tym kontekście, stało się coś spektakularnego, coś wielkiego. Przyszedł Duch Święty i języki jakby z ognia spoczęły na każdym z nich, pobudzając ich do przygody, o której nigdy nie marzyli. Sprawa zmienia się radykalnie. (…) Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować”, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad, trwały świat. To bardzo smutne, kiedy przechodzimy przez życie nie pozostawiając śladu. A gdy wybieramy wygodę, myląc szczęście z konsumpcją, wówczas cena, którą płacimy, jest bardzo i to bardzo wysoka: tracimy wolność. Nie jesteśmy wolni aby pozostawić ślad. Tracimy wolność. I to jest ta cena. Tak wielu ludzi woli, żeby młodzi nie byli wolni. Jest tak wielu ludzi, którzy nie życzą im dobrze, którzy chcą by byli śpiący, nigdy czuwający. wolni. Powinniśmy bronić naszej wolności walczyć o nią.